OSIĄGNIĘCIA

SPOŁECZNE GIMNAZJUM NR 5 S.T.O.

2016/2017
*

PIOTR KUCHARCZYK FINALISTĄ XII KKK

Uczeń klasy 2. naszego Gimnazjum, Piotr Kucharczyk, znalazł się w gronie finalistów XII Konkursu Kultury Klasycznej. W poniedziałek 12 czerwca w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego odebrał dyplom (napisany po łacinie!) i nagrodę.
Piotrkowi serdecznie gratulujemy sukcesu!
*

W konkursie "Corrida ortograficzna " Maja Szymańska z klasy Ig zajęła miejsce III.

Gratulujemy !
*

Jacek Kulma został finalistą konkursu fizycznego i konkursu chemicznego.

Gratulujemy !
*

Jakub Kołaczyński został laureatem konkursu fizycznego.

Gratulujemy !
*

Uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w maju w XX Warszawskim Międzygimnazjalnym Konkursie Mitologicznym, organizowanym przez Gimnazjum z ul. Promienistej.

Rywalizacja przebiegała w kilku kategoriach.

W rywalizacji drużynowej nasz zespół zajął w finale III miejsce. Reprezentacja SG 5 wystąpiła w składzie: Maciek Węcowski i Franek Łukasik z klasy I oraz Przemek Opalski z klasy II.

W konkursie indywidualnym Maciek Węcowski z klasy I zdobył wyróżnienie.

Rywalizacji w dziedzinie znajomości mitologii towarzyszył po raz pierwszy konkurs plastyczny. Uczestnicy przygotowywali album na temat wybranego bohatera mitologicznego lub śladów kultury antycznej w architekturze warszawy i okolic. W tej dziedzinie byliśmy bezkonkurencyjni: Pierwsze miejsce zajęła Nelly Stylianou z klasy I, a drugi był Przemek Opalski.

Gratulujemy naszym znawcom mitologii!
*

Uczennice III klasy naszego gimnazjum Zofia Głowala i Wanda Węcowska

zostały finalistkami konkursu filozoficznego "W drodze ku mądrości".
Serdecznie gratulujemy!
*

Sukcesy szachowe naszych uczniów

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. czterej uczniowie naszych Szkół brali udział w I Wiosennym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy.
Antek Jamiołkowski z klasy VI zajął trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej, Janek Płaza był piąty, a Antek Korycki siódmy.
Bartosz Pszona z klasy III gimnazjum ukończył turniej na czwartym miejscu, a ponadto wypełnił normę na V kategorię szachową.
Wszyscy nasi zawodnicy ukończyli turniej "na plusie", to znaczy więcej partii wygrali niż przegrali.
Gratulujemy dobrego występu!
Sczegółowe wyniki można znaleźć na stronie www.chessarbiter.com: klasy 4-6 gimnazjum
2015/2016
*

W Konkursie Ortograficzny CORRIDA w kategorii gimnazjum - 3 miejsce zajął Jan Głazowski.

Gratulujemy!

*

Uczniowie klasy IIIg Aniela Bańkowicz i Franciszek Bielowicki zostali laureatami Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości.” Natomiast Agata Paszke otrzymała tytuł finalistki.

Gratulujemy!

*
RANKING SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH' 2015
2014/2015
* W Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny":

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Kołaczyński, Jacek Kulma, Netika Mirpuri, Aleksander Kozłowski, Maja Gwizdalska, Michał Romaniuk.

Gratulujemy!

* Maria Napiórkowska i Aleksandra Witkowska zostały finalistkami konkursu filozoficznego "W drodze ku mądrości".

Gratulujemy!

*

W Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, w kategorii "gimnazjalista", nasi uczniowie zajęli miejsca:
Grzegorz Płuciennik - II miejsce
Agata Śmiechowicz - III miejsce
Jacek Płuciennik - wyróżnienie

Gratulujemy!

* Bartłomiej Pierzchała został finalistą konkursu fizycznego.

Gratulujemy!

* Michal Romaniuk został laureatem konkursu matematycznego.

Gratulujemy!

2013/2014
*

Antoni Łukasik i Jakub Biedzki zostali laureatami konkursu filozoficznego. Jan Kazimierczak i Jan Wojtkowski są finalistami.

Gratulujemy!

* 

Nina Rehorowska z klasy IIIg została finalistką konkursu języka angielskiego.

Gratulujemy!

* 

Jan Kozubowski z klasy IIIg został laureatem konkursu historycznego.

Gratulujemy!

* 

Martyna Dałkowska i Aneta Bartosiewicz z klasy IIIg zostały laureatkami konkursu języka polskiego.

Gratulujemy!

* Informujemy, że Zuzanna Rowińska z klasy G III została laureatką Konkursu Chemicznego,

a Michał Jezierski, też z klasy G III, jest laureatem Konkursu Fizycznego i finalistą Konkursu Chemicznego.

Gratulujemy!

2012/2013
*

Wiktoria Mikaszewska z klasy II znalazła się w gronie laureatów X Konkursu Literackiego organizowanego przez Szkołę Lauder-Morasha.
Konkurs odbywał się pod hasłem "Mój dzień, moje życie".

Gratulujemy!

*

I MIEJSCE W KONKURSIE MITOLOGICZNYM

Reprezentacja naszego Gimnazjum zwyciężyła w XVI Warszawskim Gimnazjalnym Konkursie Mitologicznym.

W skład drużyny weszli: Janek Wojtkowski z klasy II oraz Adam Domosławski i Zbyszek Kaczyński z klasy III.

Nasi reprezentanci najpierw awansowali do finału z drugiego miejsca, a w rozgrywce finałowej po zaciętej walce okazali się najlepsi spośród pięciu drużyn.

Adam Domosławski zajął ponadto I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Serdecznie gratulujemy!

* Uczniowie naszego Gimnazjum odnieśli sukces w Konkursie Kultury Klasycznej.

Aneta Bartosiewicz i Michał Jezierski z klasy II oraz Marcin Śmiechowicz z klasy III awansowali do etapu wojewódzkiego i uzyskali w nim tytuł Finalisty.

Gratulujemy!

*

Wiktoria Mikaszewska została finalistką konkursu biologicznego.

Serdecznie gratulujemy!

*

Julia Szymczyk i Nina Rehorowska zostały laureatkami konkursu ortograficznego "Corrida 2013".

Gratulujemy!

*

Zbigniew Kaczyński został laureatem konkursu geograficznego.

Gratulujemy!

*

Michał Woźniak - został laureatem konkursu matematycznego
Jakub Widuch - finalistą konkursu chemicznego

Oba konkursy zorganizowane zostały przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Serdecznie gratulujemy!

2011/2012
*
KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE LITERACKIM
Nina Rehorowska z klasy I gimnazjum została laureatką Warszawskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Zespół Szkół Lauder Morasha.
Gratulujemy!
*
Sukces w Konkursie Literackim
Wiktoria Mikaszewska
z klasy I naszego Gimnazjum została laureatką Konkursu Literackiego organizowanego w ramach VIII Przeglądu Twórczości"Włochowska Szuflada".
Szczegóły: Dom Kultury Włochy
Serdecznie gratulujemy!
*
Jan Barszcz uczeń klasy 3 gimnazjum został laureatem Konkursu Filozoficznego "W drodze ku mądrości". Natomiast Emilia Bravo, Kamila Miller i Katarzyna Makarowicz zdobyły tytuł finalistek.
Ewa Maruszak uczennica klasy 3 gimnazjum została finalistką Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie.
Serdecznie gratulujemy!
*
Olga Płaza z klasy III naszego Gimnazjum wzięła udział w zawodach
wojewódzkich Konkursu Polonistycznego i uzyskała tytuł Finalisty.
Serdecznie gratulujemy!
*

Reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym.
Drużyna w składzie: Kasia Makarowicz z klasy III oraz Michał Jezierski i Janek Wojtkowski z klasy I po
zaciętej rywalizacji awansowała do finału i zajęła w nim IV miejsce.
Gratulujemy sukcesu naszym reprezentantom!